הקטנת חזה

ניתוחים פלסטיים או קוסמטיים מאוד פופולרים כיום. יותר ויותר אנשים מבקשים לעבור ניתוח פלסטי כדי לשפר את המראה שלהם, לתקן מומים ונזקים מלידה, פציעה או תאונה.

כמו כל הליך כירורגי, ניתוח פלסטי כרוך גם כן בסיכונים ; כגון, זיהום וסיבוכים אחרים.

טעות בניתוח פלסטי יכולה להתרחש גם כאשר מדובר בניתוח פשוט ושגרתי כמו זריקות בוטוקס.

למרות שניתוח פלסטי נעשה באופן יזום על ידי המטופל, עדיין המטופל זכאי לכך שהרופא המטפל בו יהיה רופא מומחה ומוסמך לבצע את אותו ניתוח שהתיימר לעשות.

ישנם סוגים רבים ושונים של ניתוחים פלסטיים ; זריקות בוטוקס, שאיבת שומן, הגדלת-חזה, מתיחת הפנים ,מתיחת בטן, השתלת שיער ועוד. כאשר כל ניתוח כזה דורש כי אותו רופא יהא בעל המיומנות והמומחיות לבצעו. היעדר ידע או מומחיות עלולה לא אחת להוביל לתוצאות הרות אסון שיכולה להותיר את המנותח עם נזק לצמיתות. כך למשל, נזק עצבי זמני או קבוע, רשלנות בתהליך ההרדמה שעשויה להוביל לנזק מוחי רט אף למוות, הצטלקות קשה אשר יכולה להוביל בטווח ארוך לחוסר תנועה.זיהום,השחתה ועוד.

במסגרת תביעות אלה נדרש להוכיח כי ההליך בוצע ברשלנות על פי הסטנדרט הרפואי המקובל של טיפול זה בתוך הקהילה הרפואית על פי מבחן "הרופא הסביר". כלומר, בהתאם לידע הרפואי הקיים והמקובל באותו המקרה. אם יוכח כי אותו רופא לא היה מיומן דיו בביצוע ניתוחים מאותו סוג, או הציג עצמו ככזה בניסיונו ואישוריו, או לא הסביר כראוי למטופל  את כל הסיכונים והחלופותלניתוח והחתימו על טופס הסכמה לניתוח המפרט את כל הסיכונים, ייתכן כי מעשים אלה ייחשבו לטיפול רשלני מצדו.

כך למשל, באחד המקרים שהתבררו בבית המשפט המחוזי בחיפה התקבל ערעורה של התובעת במסגרת תביעה שהוגשה על ידה כנגד בית חולים, אשר עסקה בניתוח להקטנת חזה ונקבע כי הרופאים המטפלים התרשלו בכך שלא מסרו לה מידע מפורט ומספיק ברור בנוגע לצלקות שעשויות להיוותר לה ובכך פגעו באוטונומיה שלה לאחר השחתימו אותה על טופס הסכמה מדעת לביצוע הניתוח. בית המששפט פסק לה פיצויים בסך 60,000 ש"ח  בשל שלילת כוח הבחירה שלה.

שלחו לנו הודעה בוואטסאפ
סמרה ושות', משרד עורכי דין ונוטריון