דף הבית / ועדה רפואית של הביטוח הלאומי

ועדה רפואית של הביטוח הלאומי

ייצוג משפטי משנה את כללי המשחק !

התקשרו, או מלאו פרטים ובואו לשמוע על הזכויות הרפואיות שלכם

הכנה ולווי משפטי בכל שלבי הדיונים כולל בית הדין לעבודה 

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  נושא

  במסגרת הדיון רשאית הוועדה הרפואית לשאול את הנבדק שאלות לגבי פגימותיו ומצבו הרפואי והתפקודי ובמידת הצורך גם להעמידו לבדיקה רפואית.

  אם אין בכך די לדעתה, היא רשאית אף להפנות את הנבדק לבית חולים או לקופת חולים לשם ביצוע בדיקות רפואיות, כגון; בדיקת CT , בדיקת EMG , בדיקת שמיעה וכדומה.

  עם קבלת מלוא המסמכים הרפואיים והחלטות היועצים הרפואיים השונים שנדרשו יוחזר תיקו של הנבדק לדיון בפני הוועדה הרפואית לשם מתן החלטה מסכמת.

  בתום הדיון בעניינו של הנפגע תסכם הוועדה הרפואית את ממצאיה הרפואיים ותיקבע החלטתה בהתאם לכלל המסמכים הרפואיים שהונחו בפניה , ממצאי בדיקותיה ותלונות הנבדק.

  החלטת הוועדה תירשם ע"י המזכיר בפרוטוקול הדיון במסגרתה הוועדה תיקבע את אחוזי הנכות הרפואיים, אשר לדעתה נותרו לנפגע בקשר לכלל פגימותיו והאם מדובר בנכות לתקופה זמנית או קבועה.

  אם החליטה הוועדה הרפואית שמצבו של הנבדק טרם התגבש והוא בתהליכי החלמה, היא רשאית לפסוק לנבדק נכות לתקופה זמנית , אשר לאחריה הוא יזומן לדיון נוסף לשם בחינת מצבו.

  מהי ועדה רפואית ומהן סמכויותיה ?

  ככלל, תפקידה של הוועדה הרפואית הוא לקבוע מהם הליקויים הרפואיים מהם סובל הנבדק, מידת חומרתן ודרגת הנכות הרפואית שנותרה בגינם.

  הועדה הרפואית היא זו המוסכמת הבלעדית לדון בשאלות הרפואיות והכרעתה כמוה כהכרעה של גוף מעין שיפוטי.

  כל נבדק ופגימותיו שלו, כך שהרכב הועדה ייקבע על פי סוג המומחיות הרפואית הדרושה לסוג הפגיעה של הנבדק ולעיתים תכלול הועדה בהרכבה יותר מרופא אחד כשכל רופא בתחומי רפואה שונים.

  במקרים מסויימים רשאי הועדה הרפואית להפנות את הנבדק לבדיקה בפני יועצים רפואיים חיצוניים מטעמה בתחומי מומחיות שונים, כאשר בהרכבה לא נכח רופא מאותו תחום רפואי נדרש.

  מלבד חברי הוועדה הרפואית יהא נוכח בדיון מזכיר הוועדה אשר תפקידו, בין היתר, להעביר לעיון הוועדה הרפואית את תיקו של הנבדק, להסביר לו את זכויותיו, לרשום את החלטת הוועדה הרפואית ולנהל פרוטוקול דיון כדין.

  אז הנה כמה דברים שכדאי שתדעו לפני הדיון !

  זימון לוועדה רפואית

  זימון טלפוני או SMS לדיון בפני ועדה רפואית

  לא פעם נציגי המוסד לביטוח לאומי מתקשרים למבוטחים בטלפון ומבקשים לזמן אותם לדיון בפני ועדה רפואית במועד מוקדם מכך – לעיתים באותו יום , או יום לאחר מכן…

  ועדה רפואית עו"ד יובל סמרה

  כדאיות השימוש בחוות דעת רפואית

  מלבד חובתו של הנבדק לעמוד לבדיקה רפואית עומדות לו זכויות רבות, שמטרתן לעזור לו להביא בפני הוועדה הרפואית את מירב המידע אודות מצבו…

  ועדה רפואית לנפגעי עבודה

  זכויות הנבדק בפני ועדה רפואית

  הזכות העיקרית והחשובה מכל היא זכות הטיעון העומדת לנבדק שזומן לדיון בפני הועדה הרפואית…

  ועדה רפואית עו"ד סמרה

  זכות הוועדה הרפואית לדרוש ולחקור

  הוועדה הרפואית היא בעלת הסמכות הבלעדית לדון בשאלות הרפואיות מסגרת תביעתו של המבוטח ועל פי הכרעתה יפעל המוסד לביטוח לאומי…

  אנו מתגאים בהצלחות הרבות של משרדנו !
  הזכויות הרפואיות שלכם שוות כסף – הנה כמה מסיפורי ההצלחה שלנו, לחצו על הבאנר מעלה ולמדו עליהם

  שירותים מותאמים אישית סמרה ושות עורכי דין

  משרד סמרה ושות', עורכי דין מתמחה בייצוג מבוטחים בוועדות רפואיות מזה 20 שנה. למשרדנו הצלחות רבות והישגים מרשימים ולזכותו נרשמו תקדימים משפטיים אשר מהווים , עד היום, אבני דרך לרבים מהמבוטחים שבאים למצות את זכותם מול הביטוח הלאומי.

  שלא יהא ספק בלבכם, הדיון בפני הוועדה הרפואית הינו דיון מורכב ואין לזלזל בו. לא פעם, נבדקים אשר הופיעו בפני הוועדה הרפואית התלוננו על אופן רצינות הבדיקה המתבצעת על ידה ועל התנהלותה בעניינם, כמי שממאנת מלכתחילה לפסוק נכויות. המציאות מלמדת, כי הכנה מוקדמת ועניינית עשויה, לעיתים, לשנות את קביעות הוועדה הרפואית לטובת הנבדק ולהגדיל את סיכויי ההצלחה. הכנה זו, כוללת, בין היתר, תיעוד המקרה, איסוף חומר רפואי וקביעת המטרות בבסיס התביעה לשם מיקסום מירבי של זכויות הנבדק.

  עו"ד יובל סמרה

  יובל סמרה, עו"ד

  שלחו לנו הודעה בוואטסאפ
  סמרה ושות', משרד עורכי דין ונוטריון