דף הבית / ביטוח לאומי / מי השגיע לגיל פרישה אינו מבוטח לצורך ביטוח תאונות

מי השגיע לגיל פרישה אינו מבוטח לצורך ביטוח תאונות

במקרה שהגיע לפתחו של בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע בתיק בל 4814-07-11 איתן ברקאי עו"ד נ' המוסד לביטוח לאומי נקבע, כי מי שהגיע לגיל פרישה אינו זכאי לתשלום דמי תאונה בגין תאונה שקרתה לו משום שאינו מבוטח עוד לצורך ביטוח תאונות
התובע אשר מקבל קצבת זקנה, הגיש תביעה לתשלום דמי תאונה בגין נזק שקרה לו מתאונה. המוסד לביטוח לאומי דחה את התביעה בטענה, כי לפי סעיף 150 הוא אינו זכאי לתשלום משביום התאונה הוא הגיע כבר לגיל הפרישה ולכן אינו מבוטח עוד בביטוח תאונות.

בית הדין דחה את התביעה בקובעו, כי סעיף 150 לחוק הביטוח הלאומי, הדן בביטוח תאונות, קובע כי כל מי השגיע לגיל פרישה אינו מבוטח עוד לצורך ביטוח תאונות.
תכליתו של ענף ביטוח תאונות היא לסייע למבוטחים בעלי כושר עבודה שנפגעו בשל תאונה ונגרם להם נזק זמני להתקיים בתקופת מחלתם. הסעיף כולל לא רק את אלה שעובדים ונפגעו , אלא גם מבוטחים שאינם עובדים מעל גיל 18 ועד לגיל הפרישה.

המחוקק לא התכוון להקנות זכאות לתשלום דמי תאונה לאלה שמעל גיל פרישה אשר ממילא זכאים לקצבת זקנה.

About עו"ד יובל סמרה

עו"ד יובל סמרה הינו שותף ובעלים במשרד סמרה ושות', עורכי-דין ונוטריון. המשרד מתמחה מזה 23 שנה בתביעות למימוש זכויות רפואיות, רשלנות רפואית וביטוח. עו"ד יובל סמרה פעיל בלשכת עורכי הדין ומשמש כיו"ר ( משותף ) של ועדת ביטוח לאומי של לשכת עורכי הדין. מרצה בתחום מימוש הזכויות הרפואיות, מעת לעת מנהל פורומים בתחום הנכויות וביטוח לאומי באתרי אינטרנט נבחרים ועוסק בכתיבת מאמרים רבים המפורסמים ברשת.
שלחו לנו הודעה בוואטסאפ
סמרה ושות', משרד עורכי דין ונוטריון