דף הבית / ביטוח לאומי / פטור רפואי ממס הכנסה

פטור רפואי ממס הכנסה

לבדיקה מהירה של זכויותיכם ושיחה עם עורך דין , פנו אלינו עכשיו !

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  נושא

  יותר מזה, גם החלטת ועדה רפואית המתכנסת על פי אחד החוקים המנויים בפקודה, כגון על פי חוק הנכים ( תגמולים ושיקום ), חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה וכו', מחייבת ויהא ניתן לעשות בה שימוש. למשל כשנקבעה לנכה דרגת נכות רפואית של % 100 או נכות רפואית של  % 90 לפי החישוב המיוחד, או כשנקבעה לעיוור נכות רפואית מלאה, או בגין ליקוי חמור מזכה.

  כאשר נקבעה לנכה או לעיוור דרגת נכות רפואית מזכה או לצמיתות או לתקופה זמנית מזכה שקבועה בחוק , תומצא לו הודעה על זכאותו לקבלת פטור והוא יוכל לממש את זכותו.

  על פי חוק הפטור בעבור דרגת נכות מזנית ינתן רק כאשר תקופת הנכות הזמנית עולה עולה על 184 ימים. במידה ומדובר בעובד שכיר הוא יהא זכאי לקבלת החזר ממס לתקופה רטקרואקטיבית של עד 6 שנים לאחור.

  חשוב לזכור, כי החוק לא מונע את צירופם של כלל המחלות והליקויים על מנת ולהגיע לתקרת דרגת הנכות הרפואית הגבוהה הנדרשת. לכן חשוב מאוד לצרף מסמכים רפואיים ובדיקות של כלל המחלות והליקויים מהם הנכה סובל על מנת שהוועדה הרפואית תדון בכולם.

  דוגמא למחלות שעשויות לזכות בפטור ממס הכנסה ובהחזרי, בין היתר, הם : מחלות לב, מחלות סכרת שהסתבכו, מחלות ריאה, מחלות כיבה , מחלת שמיעה, מחלת פרקים ועוד.

  אנשים הסובלים מנכות קשה או עיוורים העומדים בתנאים הקבועים בפקודת מס הכנסה והתקנות שהותקנו על פיה, עשויים להיות זכאים "להטבה ייחודית" המוענקת על ידי שלטונות מס הכנסה – פטור מתשלומי מס הכנסה והחזרי מס המגיעים לעיתים לסכומים של מאות אלפי שקלים.

  בהתאם להוראת סעיף 9(5) לפקודת מס הכנסה נכה או עיוור שנקבעה להם דרגת נכות רפואית בשיעור של % 100 בשל ליקוי אחד זכאים לפטור ממס על הכנסותיהם.

  לאלה שסובלים ממספר מחלות וליקויים יוענק הפטור במידה ונכותם הרפואית המשוקללת מגעת לכדי % 90 לפחות – ואילולא החישוב המיוחד הייתה נקבעת להם נכות רפואית בשיעור של % 100.

  הפטור על פי החוק מוענק על הכנסות מיגיעה אישית ( משכורת או הכנסה מעסק ) בכפוף לתקרה הקבועה בחוק וכן על הכנסות שאינן מיגיעה אישית ( כגון מדמי שכירות ) .

  מי שקובעת את דרגת הנכות הרפואית היא ועדה רפואית המתכנסת במסגרת המוסד לביטוח לאומי ולשם כך אמור הנכה לקבל הזמנה לדיון בפני הוועדה הרפואית לצורך בדיקתו.

  יחד עם זאת, אם קיימת החלטה מזכה בשיעור הנדרש על ידי ועדה רפואית לנכות כללית או לנפגעי עבודה. יוכל הנכה לעשות בה שימוש מחייב גם לצורך פקודת מס הכנסה.

  סובלים ממחלה או פציעה קשה ? אנו נדאג שתקבלו את מה שמגיע לכם !

  שלחו לנו הודעה בוואטסאפ
  סמרה ושות', משרד עורכי דין ונוטריון