דף הבית / רשלנות רפואית / רשלנות רפואית קשירת חצוצרה

רשלנות רפואית קשירת חצוצרה

5480-isolated-syringe-fitted-with-a-needle-thהצורך בביצוע ניתוח לקשירת חצוצרה יכול לנבוע מסיבות שונות, כך למשל, במקרה בו לאחר שהוסבר לאישה שהריונות נוספים עלולים לסכן את חייה מצב שיכול לנבוע  מהסיבה כי  האישה חולת סכרת לא מאוזנת ולאחר מספר ניתוחים קיסריים.

עיקור על ידי קשירת החצוצרות הינה כירורגית וישנן שיטות שונות, ובכלל זה כריתה חלקית של החצוצרות בשיטות שונות: שיטת פרקלנד, שיטת פורמרוי, קשירות שונות, וצריבה. העקרות  לאחר הניתוח אינה מוחלטת ואפשרות להריון לא רצוי, נעה על פי המחקרים בין 0.13% – 1.3% מן מהמקרים. רקנליזציה שהיא היווצרות פיסטולה בקטע החצוצרה הצמוד לרחם אל חלל הצפק הן הסיבות העיקריות לכישלון.

כאשר האישה פונה לרופא בקופ"ח, בטענה כי קיים איחור בווסת הרופא  נדרש לבצע בדיקת דם להריון, וזאת כדי להסיר חשש כי האישה נמצאת בהריון . במידה והדבר לא בוצע,עדין בבדיקה גניקולוגית ניתן אפשר לאבחנו ובודאי ב-US. אי ביצוע בדיקת דם לבירור קיום הריון ואי זיהויו בבדיקות הגניקולוגיות ב-US , אלא  במקום זאת מקבלת  טיפול תרופתי לגרימת ווסת שלא צלח, הדבר מהווה רשלנות רפואית. מצב מסוג זה, יכול להיגרם עקב  בקיבעון מחשבתי אשר משמעותו המשפטית הינה רשלנות.

טרם ביצוע הניתוח על הרופא להסביר לגבי ה"סיכון" שהניתוח לא ישיג את המטרה, קרי, כי גם לאחר הניתוח ולמרות ביצועו המוצלח לכאורה, קיימת אפשרות שהאישה תהרה שוב. העובדה כי האישה ביקשה לעבור את הניתוח וכי ההליך הניתוחי הספציפי היה מקובל עליה אין בכך בכדי לפגוע בחובה לספק  לה הסבר כי קיים סיכוי לכישלון או העדר תועלת בניתוח.  יש במחדל זה התרשלות מצד הרופא שכן, פרקטיקה רפואית מקובלת מחייבת כי רופא וצוות רפואי יסבירו למטופל את הפרטים הרלוונטיים להליך הניתוחי, לרבות השלכות אפשריות.

רשלנות רפואית בקשירת חצוצרה  משתייך לסוג תביעות הקשור למצב של הריון ולידה בו מתקיימת רשלנות רפואית: "הולדה בעוולה" (wrongful birth), "חיים בעוולה" (wrongful life), "התעברות בעוולה" (wrongful conception ), "עיקור בעוולה" (wrongful sterilization), ו"הריון בעוולה" (wrongful pregnancy). במקרים מסוג זה, הטענה היא להריון בעוולה, עילה הכוללת את שלב העיקור ושלב ההיריון, ולרשלנות מצד בית החולים בנוגע לביצוע העיקור בכך שלא הודע לאישה על סיכויי הכישלון של הליך העיקור וגם לרשלנות מצד קופת החולים, בכך שהרופא הגניקולוג מטעמה לא איבחן  את קיום ההיריון עד לשלבים מאוחרים.

נפגעתם מאירוע של רשלנות רפואית,  לחצו כאן לקבלת יעוץ משפטי מעורך דין מנוסה בתחום אשר יבדוק, ינחה וילווה אותכם. הפנייה והפגישה הראשונה  אינה מחייבת ואינה כרוכה בתשלום.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסםשדות חובה מסומנים *

*

שלחו לנו הודעה בוואטסאפ
סמרה ושות', משרד עורכי דין ונוטריון