דף הבית / רשלנות רפואית / רשלנות רפואית רופא שיניים

רשלנות רפואית רופא שיניים

לשם הוכחתה של עוולת הרשלנות הקשורה לרשלנות רפואית רופא שיניים, חלה על המטופל החובה להוכיח את התנאים המצטברים הבאים: קיומה של חובת זהירות, התרשלות מצד המזיק, ונזק שנגרם בגינה.

על רופא השניים מוטלת חובת זהירות כלפי מטופליו : "פסיקת בית המשפט העליון הכירה בכך כי קיימת חובת זהירות מושגית של רופא כלפי חולה שבטיפולו.., ברוב המכריע של המקרים קיימת חובת זהירות קונקרטית בין הרופא לחולה .ודאי שרופא יכול לצפות נזק עקב כל טיפול רפואי, מנקודת מבטה של המדיניות המשפטית ומבחינה נורמטיבית הוא צריך לצפות את הנזק " ( רשלנות רפואית דר עדי עזר- ד"ר אילנה נירנברג עמוד 283 ) רופא שהחל במתן טיפול רפואי, חלה עליו חובת הזהירות כלפי המטופל.

בדיקת התנהלות הרופא תעשה על פי מבחן הרופא הסביר. בהקשר זה, אומר בית המשפט העליון באחד מפסיקותיו: " הקובע הוא הרופא הסביר בנסיבות המקרה. כדי שהרופא יחשב כרופא סביר החלטותיו ופעולותיו צריכות להיות מבוססות על שיקולים סבירים ברמה מקובלת, כלומר על הרופא לבסס החלטותיו על ידע עדכני הנתמך בספרות מקצועית, בניסיון קודם ובהתאם לנורמות מקובלות באותה עת בעולם הרפואה".

השאלה בבדיקת פעולתו של הרופא  הינה האם הפר הרופא את חובתו, והאם הפרת החובה, היינו התרשלותו, גרמה לנזקים שמהם ססובל המטופל. ככל והתשובה היא חיובית יש לבדוק את שאלת גובה הנזק.

נפגעתם מאירוע של רשלנות רפואית,  לחצו כאן לקבלת יעוץ משפטי מעורך דין מנוסה בתחום אשר יבדוק, ינחה וילווה אותכם. הפנייה והפגישה הראשונה  אינה מחייבת ואינה כרוכה בתשלום.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסםשדות חובה מסומנים *

*

שלחו לנו הודעה בוואטסאפ
סמרה ושות', משרד עורכי דין ונוטריון