דף הבית / ביטוח לאומי / התנאים לקבלת דמי תאונה

התנאים לקבלת דמי תאונה

על פי חוק הביטוח הלאומי , מי שנפגע בתאונה, שאיננה תאונת עבודה או תאונת דרכים ועקב כך איבד את כושר תיפקודו זכאי לגמלת תאונה.

מהי תאונה

תאונה היא אירוע פתאומי בו אדם נפגע בגופו מגורם חיצוני הגורם לו לאובדן כושר התפקוד. פגיעות כאלה, יכול שיקרו בבית, בחוץ, בטיול, בחופשה וכו'.

תנאי הזכאות

לגמלת תאונה זכאי עובד שכיר או עצמאי בתנאי שאינו מסוגל להמשיך בעבודתו או בכל עבודה אחרת ; מי שאינו עובד ובתנאי שהיה מאושפז או מרותק לביתו ; עקרת בית שאינה יכולה למלא עבודות משק הבית בשל התאונה.

מי זכאי לגמלת ניידות

תושב ישראל בן 18 עד לגיל פרישה, שאירעה לו תאונה בישראל או מחוץ לישראל, זכאי לדמי תאונה בעד פרק הזמן שהוא נמצא בישראל ואינו מסוגל לתפקד, בתנאי שלא עסק בעבודה כלשהי. לא יהיה זכאי לדמי תאונה מי שבתקופת אובדן כושר תפקודו זכאי לתשלום על פי חיקוק אחר, כגון דמי מחלה, חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

חשוב ! על הנפגע לפנות לבדיקה רפואית תוך 72 שעות ממועד התאונה, או במידה והמוסד לביטוח לאומי סבור שניתן לגלות הפגיעה לאחר מכן, תוך שבועיים ימים ממועד התאונה.

תקופת התשלום

בעיקרון, דמי תאונה ישולמו לכל היותר עד 90 ימים רצופים ממועד התאונה.

הגשת תביעה

על הנפגע להגיש את התביעה תוך 90 ימים ממועד אירוע התאונה. אי הגשתה במועד עלול לפגוע בזכויות הנפגע.

מי שהגיע לגיל פרישה אינו מבוטח לצורך ביטוח תאונות

בפסק דין שניתן לאחרוטנה נקבע, כי מי שהגיע לגיל פרישה אינו מבוטח עוד לצורך ביטוח תאונות…

קרא עוד …

About עו"ד יובל סמרה

עו"ד יובל סמרה הינו שותף ובעלים במשרד סמרה ושות', עורכי-דין ונוטריון. המשרד מתמחה מזה 23 שנה בתביעות למימוש זכויות רפואיות, רשלנות רפואית וביטוח. עו"ד יובל סמרה פעיל בלשכת עורכי הדין ומשמש כיו"ר ( משותף ) של ועדת ביטוח לאומי של לשכת עורכי הדין. מרצה בתחום מימוש הזכויות הרפואיות, מעת לעת מנהל פורומים בתחום הנכויות וביטוח לאומי באתרי אינטרנט נבחרים ועוסק בכתיבת מאמרים רבים המפורסמים ברשת.
שלחו לנו הודעה בוואטסאפ
סמרה ושות', משרד עורכי דין ונוטריון